• Jasełka i przedszkolna wigilia

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…​​​

Wigilia Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach i w naszej „przedszkolnej rodzinie”. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Mądre Sowy” przedstawiły całej społeczności przedszkolnej jasełka pt. „Od stworzenia świata do narodzin Pana”. Inscenizacja wprowadziła wszystkich w świąteczny, ciepły i miły nastrój. Po zakończeniu występu Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Zwieńczeniem tego świątecznego dnia była uroczysta Wigilia. Na pięknie nakrytych stołach zagościły tradycyjne potrawy wigilijne, m.in. barszcz czerwony, pierogi, ryba. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i degustacji wcześniej upieczonych przez dzieci ciasteczek. Czas upłynął w bardzo serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

• Uroczyste włączenie do grona Przyjaciół Kubusia Puchatka

•   29 i 30 listopada 2023 r. w grupach „Króliczki” i „Wesołe Misie” był dniem bardzo szczególnym, ponieważ odbyło się uroczyste włączenie do grona Przyjaciół Kubusia Puchatka dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu.

Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości i pokazały przed rodzicami, jak wielu rzeczy dotychczas nauczyły się. Były więc wiersze, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Złożyły również  uroczyste ślubowanie.  Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor i nasz gość specjalny Kubuś Puchatek wręczyli dzieciom dyplomy, odznaki  i drobne upominki. Na koniec wszyscy, rodzice i dzieci bawili się przy przedszkolnych rytmach, co wprawiło ich w radosny nastrój. Króliczkom i Misiom gratulujemy, witamy ich w gronie Przyjaciół Kubusia Puchatka  i życzymy wielu szczęśliwych chwil w przedszkolu!